Utrzymaj swoje auto w czystości!

     Wielu z Was na pewno nie raz zastanawiało się czy warto tracić kupę czasu i dbać o wygląd oraz czystość swojego auta. Postaramy się przybliżyć Wam odpowiedź na to pytanie. Jeżeli masz nową brykę z salonu, lub nawet kilkuletni egzemplarz w niezłym stanie warto jest czasem pomyśleć o odświeżeniu jego wnętrza. Zapewni nam to komfort jazdy oraz będzie miało pozytywny wpływ na nasze zdrowie - zabijemy wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje oraz odświeżymy wnętrze swojego samochodu.

 

     Decydując się na samodzielną renowację powinniśmy koniecznie pamiętać o doborze odpowiednich detergentów oraz narzędzi, które nie zniszczą czyszczonych elementów. Warto jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która oprócz odpowiednich narzędzi i chemii czyszczącej posiada również doświadczenie, które jest niezbędne, aby poprawnie doprowadzić materiał do porządku. Musimy pamiętać o tym, że różne typy tapicerek czyści się różnymi środkami, ale zawsze najpierw warto jest dokładnie odkurzyć całą powierzchnię, by pozbyć się powbijanych okruchów i drobinek.

 

     Odkurzoną już tapicerkę materiałową czyścimy za pomocą dedykowanego środka oraz odkurzacza piorącego. Na silne zabrudzenia nieraz trzeba użyć intensywniejszych środków, lecz powinniśmy z nimi uważać, gdyż mogą zniszczyć nam obicia. W przypadku tapicerki welurowej sprawa wygląda nieco gorzej. Miękki i przytulny materiał jest dość trudny w utrzymaniu i może przysporzyć wielu kłopotów. Do jej wyczyszczenia potrzeba przede wszystkim cierpliwości, a poza tym szczotki z krótkim włosiem oraz odpowiedniego szamponu. Radzimy nie zapomnieć o dokładnym wysuszeniu wnętrza!

Łatwiejsza w utrzymaniu jest tapicerka z alcantary. Jest to najmocniejsza propozycja oraz najłatwiejsza w utrzymaniu - wystarczy lekko wilgotna miękka ściereczka i odrobina środka czyszczącego, aby utrzymać wnętrze auta czyste i pachnące. Kolejnym łatwym do czyszczenia materiałem jest skóra. Tapicerkę skórzaną podobnie jak tapicerkę z alcantary bardzo łatwo wyczyścić, ale wymaga ona nieco więcej wkładu w impregnację, ponieważ łatwo się przeciera i pęka. Żeby temu zapobiec należy 2-3 razy do roku przeczyścić siedzenia miękką ściereczką ze specjalnym preparatem, dzięki któremu nasze eleganckie siedzenia zachowają blask i formę.

 

     Chcąc utrzymać tapicerkę w dobrym stanie należy pilnować, by wnętrze naszego auta było regularnie sprzątane i czyszczone. Nie warto zostawiać śmieci w samochodzie i lekceważyć plam na tapicerce, ponieważ bardzo szybko mogą wykształcić się w nich bakterie i grzyby, które z kolei są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Poza tym zabrudzenia mają to do siebie, że im są starsze, tym trudniej je usunąć. Po czyszczeniu warto jest również zaimpregnować tapicerkę odpowiednim, przydzielonym do jej typu preparatem, co zapewni nam jeszcze trwalszą i dłuższą ochronę. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego czyszczenia wnętrza lub karoserii swojego auta - skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę usługi.

 

 

Pozdrawiamy,

Centrum Czyszczenia

24 kwietnia 2017


© 2017 Centrum Czyszczenia KL System Sp. z o.o. Company. All Rights Reserved. Created by