Domowe sposoby i triki na czyszczenie różności

     To normalne, że jak coś jest często używane to łatwo się brudzi i traci swój blask. Znoszona biżuteria, ubrania, obuwie, leciwe meble oraz inne przedmioty codziennego użytku nie raz nadają się już do wyrzucenia, ale mimo wszystko widzimy w nich potencjał i wolimy, żeby jeszcze trochę zagościły w naszych domach. Zamiast czekać na cud, albo niepotrzebnie przepełniać szafki i szpecić wnętrze nieschludnie wyglądającymi dodatkami; warto poświęcić chwilę i w 100% skuteczny i naturalny sposób nadać błysk rzeczom nadszarpniętym  pazurem czasu.  

 

     Jak wyczyścić srebro?

 

Znane nam są dwa sposoby - dla palących i tych, którzy nie palą. Pierwszy z nich polega na utworzeniu rodzaju papki z popiołu (nie musi być papierosowy) i soku z cytryny, którą należy dokładnie wetrzeć w srebro, po czym opłukać pod bieżącą letnią wodą i wytrzeć do sucha miękką ściereczką. Drugi natomiast sposób wymaga od nas jedynie wody, octu i sody oczyszczonej. Dodając do litra wody 30ml octu oraz dwie pełne łyżki stołowe tworzymy roztwór, do którego należy wrzucić srebrną biżuterię na ok. 15 minut, po czym również dokładnie opłukać i wytrzeć miękką szmatką. 

 

     Jak wyczyścić skórzane ubrania?

 

Jak powszechnie wiadomo - skóra to naturalny, ale specyficzny i wymagający impregnacji materiał. Lubi się wysuszać, pękać i nie wygląda już wtedy elegancko i stylowo. Czyszczenie skóry najlepiej wykonać delikatną, zwilżoną w ciepłej wodzie i dobrze wyciśniętą gąbką. Jak już pozbędziemy się wszelkich plam, nie wolno nam zapomnieć o jej dokładnym wysuszeniu miękką ściereczką. Nasz skórzany ciuch jest już czysty, ale by nadać mu odpowiedni wygląd, a przy okazji zaimpregnować, możemy natłuścić ją klasyczną woskową pastą do butów, po czym wypolerować wełnianą szmatką. 

 

     Jak pozbyć się przykrego zapachu z obuwia?

 

To pytanie zadaje sobie codziennie wiele osób. Na rynku dostępne są różne środki chemiczne, ale po co wydawać kasę, kiedy rozwiązanie naszego problemu mamy na wyciągnięcie ręki? Tak! Zasyp buty sodą oczyszczoną (możesz dodać pokruszonych liści szałwii) i pozostaw na parę godzin. Jeżeli po pierwszym razie nie wyczujesz żadnej różnicy - ponawiaj aż do skutku, a jak pozbędziesz się już nieprzyjemnego odoru warto na noc włożyć do butów po torebeczce herbaty żeby utrwalić efekt.

 

     Jak odnowić porysowane meble?

 

Jeżeli masz dzieci, koty, albo co jakiś czas imprezkę u siebie w domu to dobrze znasz ten problem. Po pewnym czasie jeszcze niedawno nowe meble przestają wyglądać jak nowe, ale nie ma się co załamywać - mamy dla Ciebie niezawodny sposób, dzięki któremu pozbędziesz się szpecących rys z półek, nadasz im blask i je zabezpieczysz. Nasmaruj dokładnie porysowaną powierzchnię bezbarwną wazeliną i pozostaw na 24 godziny, po czym wypoleruj miękką szmatką.

 

     Jak usunąć ślady po kubkach?

 

Zmieszaj ze sobą sól i oliwę w takich proporcjach, żeby powstała pasta. Wsmaruj pożądaną ilość i pozostaw na ok. 3-4 godziny, po czym dokładnie wytrzyj wełnianą ściereczką.

 

 

24 kwietnia 2017


© 2017 Centrum Czyszczenia KL System Sp. z o.o. Company. All Rights Reserved. Created by